Program liturgic

liturgy-book

PROGRAMUL SFINTELOR SLUJBE ȘI AL ACTIVITĂȚILOR DIN PAROHIA NOASTRĂ **

** Programul poate suferi modificări, de aceea vă rugăm să accesați periodic această secțiune, precum și AFIȘIERUL VIRTUAL

An English version of the Service Schedule 

Sâmbătă 1 noiembrie

14.00 – Consiliu Parohial (în Sala românească)

16.00 – Parastas

16.30 – Spovedanie

17.00 – Vecernie

Duminică 2 noiembrie *

*Gazdele noastre, Biserica Catolica, celebreaza mesa de la ora 11.30.

13.00 – Acatist

13.30 – Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie

16.00 – Agapa creștină și Spovedanie

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

Sâmbătă 8 noiembrie

Pelerinaj la hramul parohiei ortodoxe române „Sfinții Arhangheli” din Borås, Suedia

Alternativă, în biserica parohiei noastre:

Slujba „Acatistului Sfinților Arhangheli” (ora 9.00)

Duminică 9 noiembrie

08.00 – Utrenie și Spovedanie

10.00 – Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie

12.30 – Botezul lui Jacob, fratiorul lui Adam si al Nadiei

13.30 Agapa creștină 

Mini-cateheză 

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

Sâmbătă 15 noiembrie

15.00 – Spovedanie si Consiliere duhovnicească

17.00 – Vecernie

 Duminică 16 noiembrie *

*Gazdele noastre, Biserica Catolica, celebreaza mesa de la ora 11.30.

13.00 – Acatist

13.30 – Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie

16.00 – Agapa creștină și Spovedanie

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

Sâmbătă 22 noiembrie –

Adunare eparhială a Episcopiei Europei de Nord 2014 cu invitati din toate parohiile episcopiei

08.00 – Utrenie și Spovedanie

09.00 - Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie Arhiereasca (oficiata de PS Macarie,  alaturi de preotii romani din Scandinavia)

11.00 – Tedeum

11.30 – Lucrarile Adunarii Eparhiale urmate de agapa crestina

 

Duminică 23 noiembrie

08.00 – Utrenie și Spovedanie

10.00 – Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie

12.30 – Agapa creștină

14.00 Cateheza  - ”Taina Marturisirii pacatelor: vindecarea sufletului in Ortodoxie IV”

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

Sâmbătă 29 noiembrie*

Gazdele noastre, Biserica Catolica, celebreaza mesa intre orele 16.00.-18.00

16.00 – Spovedanie sau Consiliere duhovniceasca (in Sala romaneasca)

*** Problemă cu locurile de parcare în curte (vezi anunț)!

19.00 – Taina Sfântului Maslu.

Duminică 30 noiembrie 

08.00 – Utrenie și Spovedanie

10.00 – Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie

12.30 – Agapa creștină

14.30 Program artisitic de Ziua Nationala a Romaniei (a se vedea afis separat)

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– 

 FB-FindUsOnFacebook-320

10582344-346408678850397-1653520291-n